Wykorzystanie metody krakowskiej w grupie przedszkolnej i klasach I-III

Online/Na miejscu

Metoda z powodzeniem jest wykorzystywana w stymulowaniu dzieci z problemami rozwoju funkcji poznawczych, funkcji językowych, umiejętności społecznych oraz w wspieraniu rozwoju dziecka zdrowego.

Szkolenie jest skierowane do terapeutów wczesnej interwencji, psychologów, pedagogów, logopedów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, studentów oraz rodziców.

• Przedstawienie autorki Metody , prof. zw. dr hab. Jagody Cieszyńskiej – obszaru badań naukowych oraz publikacji.
  • Omówienie lateralizacji funkcji mózgowych i ich roli w organizacji zajęć oraz doborze materiałów do przeprowadzania stymulacji.
  • Omówienie każdego z 17-stu elementów  na podstawie zdjęć i nagrań filmowych z przeprowadzanych zajęć.
  • Poznanie pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do każdego z 17-stu elementów terapii.

Poznanie zasad stymulacji rozwoju dziecka poprzez przedstawienie i omówienie jej 17-stu elementów Metody Krakowskiej  w działaniach terapeuty.

Szkolenie odbywa się Online lub Na miejscu.

Najbliższe szkolenie planujemy na 08.04.2023 08:30-15:30. Czas trwania: 7h. Program:

• Założenia Metody Krakowskiej
  • Obszary wykorzystywania MK w pracy z małymi dziećmi.
  • Stymulacja rozwoju a terapia.
  • Reguły i prawidłowości rozwoju, czyli jak skutecznie stymulować rozwój dziecka i unikać lub wyrównywać deficyty.
  • Elementy Metody Krakowskiej – 17 spójnych narzędzi stymulacji rozwoju.
  • Lateralizacja funkcji mózgu i jej wpływ na jakość uczenia się.
  • Nauka czytania metodą symultaniczno – sekwencyjną.
  • Praktyczne wykorzystanie MK w pracy grupowej.
  • Pomoce edukacyjne dostępne na rynku, tworzenie własnych.

mgr Izabela Spychał

logopeda, pedagog, terapeuta Metody Krakowskiej