Studium Doskonalenia Menedżerów Organizacji powstało w Kaliszu w 1993 roku -

była to pierwsza w Polsce niepubliczna placówka doskonalenia nauczycieli. To był okres, kiedy kierownik placówki, niemal z dnia na dzień, z biernego wykonawcy poleceń kuratora i inspektora oświaty stać miał się aktywnym i za wszystko odpowiedzialnym menedżerem. Nikt jednak nie pomyślał o tym, że należało ich do tego wcześniej przygotować, wdrożyć do nowego systemu zarzadzania szkołą, a przede wszystkim – zmienić ich mentalność.
Nic więc dziwnego, że oferta z Kalisza wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na pierwszy kurs menedżerski zgłosiło się 240 kierowników różnych placówek edukacyjnych z całego kraju.
Studium nieustannie się rozwijało. Po dwóch latach podjęto współpracę ze szkołami wyższymi dzięki czemu kursy przekształcono w podyplomowe studia menedżerskie.

Na przełomie tysiąclecia SDMO tak się rozwinęło, że utworzyło własną uczelnię: Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium.

Do Kalisza jako goście specjalni na spotkanie ze słuchaczami przyjeżdżali ministrowie edukacji (sześciu!) oraz wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki i edukacji.
Na przełomie tysiąclecia SDMO tak się rozwinęło organizacyjnie, kadrowo, bazowo i finansowo, że możliwe było zakończenie współpracy z innymi szkołami wyższymi i utworzenie własnej uczelni: Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium. Nasze studium kształci nie tylko dyrektorów szkół ale również i nauczycieli. Do tej pory studia podyplomowe w SDMO ukończyło ponad 12 tysięcy absolwentów z całego kraju, a różnego rodzaju kursy kilka tysięcy.

Studium Doskonalenia Menedżerów Organizacji –  Lechosław Gawrecki
62-200 Gniezno,
ul. Okulickiego 3a

tel./fax: 61 425 53 13
kom. 512-640-456

e-mail: gniezno@sdmo.edu.pl

SDMO social

Polub nas:

Zapraszamy!

    61 425 53 13