Trudne zachowania w przedszkolu – dziecko z Autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, mutyzmem dziecięcym

Dzięki szkoleniu poznasz metody pracy z dzieckiem wykazującym trudne zachowania oraz dowiesz się jak zachęcić  rodzica do wspólnej pracy nad trudnym dzieckiem.

• charakterystyka dziecka z zachowaniem trudnym z uwzględnieniem jego rozwoju poznawczego, społęcznego emocjonalnego,
  • typowe trudności edukacyjne oraz interakcyjne
  • dynamika i rokowania w obszarze wychowania i edukacji
  • wspieranie rozwoju dziecka autystycznego, z zespołem Aspergera, ADHD i mutyzmem dziecięcym
  • terapia dziecka- propozycje praktycznych rozwiązań edukacyjnych

Udział w oferowanym warsztacie nauczyciele poznają główne założenia WYWIADU MOTYWUJĄCEGO, możliwości jego zastosowania w pracy z rodzicem, wybrane narzędzia a także rozwiną umiejętności niezbędne do prowadzenia rozmów i interwencji w duchu dialogu motywującego.

Najbliższe szkolenie planujemy na wiosnę 2024.